1715629413709_301x400.jpg

Меморијалн трка "пуковник пилот Миленко Павловић"

12. 05. 2024

Дана 12. маја 2024. године у Осечини одата је почаст пуковнику пилоту Миленку Павловићу, који је погинуо током НАТО бомбардовања 1999. године. Пуковник пилот Миленко Павловић је рођен је 5. октобра 1959. године у Горњем Црниљеву, у општини Осечина код Ваљева и био је ратни командант 204. ловачког авијацијског пука, а херојски је погинуо 4. маја 1999. године изнад Ваљева, а у његову част војни аеродром у Батајници носи име „Пуковник-пилот Миленко Павловић“.

У част нашем херију оформљен је спомен-дом посвећен Павловићу у којем се налазе његова кацига, оружје, мобилни телефон и лични предмети.

У оквиру обележавања Дана сећања на пуковника пилота Миленка  Павловића, организована је трећа меморијална трка и фудбалска утакмица. На меморијалној трци дугој 10 км узели су учешће ученици и ученице Средње стручне војне школе "1300 каплара", то: ученице Јована Бешлић и Анђела Вуковић и ученици Вук Којић, Јован Цветковић и Виктор Гајовић.

Поред ученика из наше школе, учешће су узеле у друге јединице и установе Министарства одбране и Војске Србије.