viber_image_2024-09-14_13-43-42-327 (1).jpg

Припадници Средње стручне војне школе "1300 каплара" успешни на атлетској трци „1300 каплара“

14. 09. 2024

Припадници Средње стручне војне школе "1300 каплара" и Војне академије наступили су на међународној 7. атлетској манифестацији „1300 каплара“, која је одржана у суботу 14. септембра 2024. године у Аранђеловцу у организацији Општине Аранђеловац и Спортског савеза Аранђеловца.

У Аранђеловцу је Војну академију Универзитета одбране представљало 17 ученика Војне гимназије, 21 ученик Средње стручне војне школе „1300 каплара“, један официр, један подофицир и  један војни службеник, који су остварили запажене резултате у тркама на 5000 метара за сениоре, сениорке и за припаднике Војске и полиције у којој је наступило преко 300 такмичара и такмичарки.

У мушкој сениорској конкуренцији на 5000 метара најуспешнији је био водник Ђуро Борбељ припадник Спортске јединице Центра за ФВиС Војне академије, који је освојио прво место и оправдао улогу фаворита.

У трци на 5000 метара за припаднике Војске и полиције најбољи наступ од представника Војне академије имале су ученице Средње стручне војне школе „1300 каплара“ Јована Петровић и Катарина Срећковић које су заузеле друго и треће место.

Наступом великог броја припадника Војне академије и на овогодишњем издању атлетске манифестације "1300 каплара" која се традиционално организује у Аранђеловцу у част једног од највећих подвига Српске војске и победе у Колубарској битци у Великом рату, још једном је показано поштовање према делима и храброшћу који су наши славни преци исказивали у борбама за слободу наше земље.